Učitelé GPOA si zvyšují své kompetence. Někteří z nich se díky využití operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání účastní pracovních stáží v podnicích. Pracovní stáže pomohou učitelům aktualizovat poznatky z praxe, které pak následně mohou přenášet do výuky a připravovat tak žáky na reálné pracovní prostředí.


Sdílejte tento článek

Představuje tradiční projektový den na naší škole realizovaný v závěru školního roku. Premiéru měl v roce 2007. Každý, z již 12 uskutečněných projektů, měl monotematické zaměření. Buď o něm rozhodlo to, co bylo předmětem zájmu organizace UNESCO v přírodní oblasti pro konkrétní rok, nebo téma navrhli studenti druhého ročníku sociálního oboru třídy P 2.B, kteří projektové dny pro studenty nižšího stupně gymnázia každoročně připravovali.


Sdílejte tento článek

Nejmladší studenti naší školy z G 1.A uspěli v televizní soutěži "Ahoj republiko", která se natáčela 27. 6. 2018 v Brně a vyhráli. Soutěžili dva týmy: GPOA a Gymnázium NOVÉ ZÁMKY ze Slovenska.
Studenti poznávali dobový oděv, architekturu - funkcionalismus, práce Dušana Jurkoviče, skládali puzzle, poznávali slovenská odlišná slova, doplňovali kvíz a vážili na starých vahách mouku.


Sdílejte tento článek

V pátek 22. 6. 2018 se v aule naší školy konala přednáška Na pravdě záleží. Se svými poznatky vystoupil David Šťáhlavský, který už dlouhá léta pracuje pro Český rozhlas, a to jak v zahraničí jako zahraniční redaktor, tak i v České republice na jedné z vůdčích pozic.


Sdílejte tento článek

V pátek 22.6.2018 se uvědomělí studenti našeho gymnázia vydali na exkurzi, která nebyla o kráse a vůni, ale o špíně, smradu, no a trošku o čistotě a budoucnosti. Během jednoho dopoledne vyslechli naši studenti vedoucího ČOVky, společnosti FCC a Úpravny vody.


Sdílejte tento článek

Ve dnech 11.-12. 6. 2018 se třídy G 5.A, P 1.C, G 7.A a G 4.A účastnily exkurze do rakouských měst Salzburg a Hallstatt s paními učitelkami Bazalovou a Jourovou a milým průvodcem Lukášem. Cílem bylo porozhlédnout se po těchto nádherných městech, zjistit úroveň své němčiny v praxi například při objednávání jídla (byť ani na to si někteří netroufli) a také prokázat osobní statečnost a výdrž, neboť výlet pro mnohé nebyl zrovna procházkou růžovým sadem.


Sdílejte tento článek

Takřka 150 dětí ze základních škol, soutěžilo v úterý 19.6. v prostorách znojemského muzea. Pod vedením studentek a studentů druhého ročníku, oboru Předškolní a mimoškolní činnost poznávaly významné památky České republiky, odpovídaly na otázky týkající se mimo jiné i města Znojma či poznávaly historické předměty.

Mgr. Barbora Janulíková

 


Sdílejte tento článek

Posádka složená ze studentů a studentek naší školy se ve čtvrtek 21.6. zúčastnila již 11. ročníků závodů Dračích lodí, které se uskutečnily v Hranicích na Moravě. V konkurenci. 21. posádek získal náš tým krásné 5. místo.

Mgr. Barbora Janulíková


Sdílejte tento článek

V tomto týdnu jsme ukončily každoroční spolupráci s TJ Znojmo - oddílem plavání. Pomáhaly jsme na kurzu pro malé neplavce. Létu zdar a ve vodě opatrně!

Mgr. Katka Polášková


Sdílejte tento článek

Vyvrcholením projektu Osobnosti, aneb úspěch není náhoda bylo v letošním školním roce setkání s představiteli MěÚ ve Znojmě, které proběhlo v Městském divadle. Kromě prohlídky celého divadla proběhla také neformální beseda s hostiteli, kterými byli starosta města Jan Grois, ředitel Znojemské Besedy František Koudela, vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Denisa Krátka a tisková mluvčí úřadu Zuzana Pastrňáková.

Toto setkání naplnilo hlavní myšlenku projektu, setkávat se s osobnostmi z

...

Číslo sedm uctívali již ve starověku a sedmička je šťastná i pro GPOA Znojmo. Protože:

Již sedmým rokem se účastníme Středoškolské odborné činnosti (SOČ), což je nejprestižnější studentská soutěž v naší republice. Je to pro studenty jedinečná příležitost zúročit získané znalosti a propojit je se svým zaměřením. Dávno jsme překonali mýtus brněnských a pražských škol, že se s nimi nemůžeme měřit…. Dokazujeme, že máme talentované a schopné studenty, kteří pod naším vedením dokáží vítězit.

...

Ve dnech 6. – 14.6.2018 probíhal v budově obchodní akademie GPOA Cup. Nastoupilo proti sobě 5 tříd, které se utkaly ve čtyřech disciplínách – fotbal, florbal, ringo a vybíjená. Během každé disciplíny získávaly třídy body. Všechny sporty probíhaly v tělocvičně a na každý zápas bylo vyhrazeno 20 minut.


Sdílejte tento článek

Vybraná částka na benefičním večeru GPOA pro nadaci Člověk v tísni Postavme školu v Africe:
20.485,- Kč a 3 eura 35 centů
Děkujeme všem, kteří přispěli.

Mgr. Pavel Kolář


Sdílejte tento článek

V pondělí 25. 6. 2018 od 13.30 do 15.00 bude v učebně 101 na budově Pontassievská 3 probíhat burza středoškolských učebnic. Letos bude spojena i s burzou zbylých předmětů ze ztrát a nálezů.
Zveme všechny studenty i letošní maturanty.

Studentský parlament GPOA


Sdílejte tento článek

Každý student může být úspěšný. V čem může vyniknout? V zúročení svých dovedností v psaní na klávesnici. Tato zkouška může být pro naše studenty prospěšná při hledání zaměstnání.
Státní zkouška je zpoplatněna 700,- korunami. Peníze jsou určené Státnímu ústavu pro vzdělávání v Praze, který vystavuje vysvědčení a je zároveň garantem státních zkoušek.


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.