Pokud jste se nemohli zúčastnit z jakýchkoliv důvodů našeho setkání s rodiči pro budoucí žáky, můžete si stáhnout několik základních informací ve formátu PDF:


Sdílejte tento článek

Lucie Valachová, která se účastnila čtrnáctidenních pracovní stáží v Londýně, nám napsala své postřehy z pobytu. V jejím dopise si můžete počíst, co obnáší práce v britské školce a pak také něco o tom, co vás mimo práci může v Londýně potkat.


Sdílejte tento článek

Každý student může být úspěšný. V čem může vyniknout? V zúročení svých dovedností v psaní na klávesnici.  Tato zkouška může být pro naše studenty prospěšná při hledání zaměstnání.


Sdílejte tento článek

V pátek 21.6.2019 připravila PII.B, jako tradičně, pro studenty nižšího gymnázia aktivity s přírodovědnou tematikou. V letošním ročníku bylo řešením hádanky jméno botanika, který působil ve Znojmě a je po něm pojmenovaná jedna z cest v Gránickém údolí. Hledaným mužem byl Adolf Oborny. Všech sedm skupin splnilo sedm úkolů, vyřešilo hádanku a tak 81 soutěžících mohlo objevit v prostorách muzea poklad. Prima a sekunda navíc absolvovala program v oddělení Živé přírody v muzeu.

Mgr. Michaela

...

Krásné osmé místo získala na závodech Dračích lodí v Hranicích na Moravě posádka GPOA. Všem účastníkům patří velké poděkování za nasazení s jakým do soutěže šli.

Mgr. Barbora Janulíková


Sdílejte tento článek

Asi každý už za letošní školní rok postřehl, že se u nás ve Znojmě slušně zabydlela žurnalistka z Ameriky Emily Kohlman, ostatně studenti naší školy to postřehli určitě, pokud tedy neměli v hodinách angličtiny stoprocentní absenci. Za ročním pobytem Emily ve Znojmě je schován velký kus práce, ovšem za opravdový sukces se dá považovat především zorganizovaný výlet do Prahy spojený s komentovanou návštěvou České televize a možností vyzpovídat amerického velvyslance.


Sdílejte tento článek

V úterý 18.6. 2019 se zapojily studentky třetího ročníku, oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika do projektu, který každoročně připravuje Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Tématem, byl tentokrát Napoleon. Děti studentkám odpovídaly na otázky týkající se Napoleona a jeho života i významných bitev. Poznávaly také vojenské uniformy. Na soutěžní dopoledne dorazilo kolem 190 dětí.

Mgr. Barbora Janulíková


Sdílejte tento článek

Konec školního roku se v Opavě nesl ve znamení finále celostátní soutěže Středoškolské odborné činnosti. Jižní Moravu a především Gymnázium, Střední pedagogickou školu, obchodní akademii a Jazykovou školu, zde reprezentovala Veronika Moravcová, čerstvá maturantka z P 4. A.


Sdílejte tento článek

V pondělí 3. června 2019 proběhlo v sídle společnosti Microsoft finálové kolo soutěže Minecraft Cup. Z celkem 560 účastníků přihlášených do soutěže do něj postoupil z naší školy student druhého ročníku osmiletého gymnázia Zdeněk Chlup.


Sdílejte tento článek

je název mobilního pracoviště vybaveného špičkovou technikou. Toto pracoviště je umístěno v interiéru kamionového návěsu, a proto umožňuje jeho prohlídku a práci v něm i mimo univerzitní města. Vzhledem k tomu, že škola GPOA Znojmo projevila velký zájem tuto možnost zpřístupnit svým studentům, byla organizátory zařazena do programu ve dnech 12. - 14. 6. 2019. Pracoviště bylo „zaparkováno“ v horní části města mimo historické centrum, kam postupně přicházeli studenti po skupinách. Bezchybnou

...

Výtvarné soutěže Příroda Znojma a Den Země se zúčastnilo více jak sto padesát studentů z naší školy a nakreslili kolekci nádherných obrázkům, z nichž část z nich bude použita na kalendář města Znojma pro rok 2020. Vítězky si ve středu 12.6.2019 převzaly ocenění za nejhezčí kresby znojemské flóry a fauny a za návrh plakátu pro Den Země.


Sdílejte tento článek

Projektové dny pokračovaly ve středu 5. 6. tematickým dnem pro třídu E1.B.


Sdílejte tento článek

Začátek měsíce června se na Obchodní akademii nesl v duchu projektových dnů.


Sdílejte tento článek

V úterý 11.6.2019 si to vyzkoušela větší část třídy PII.B v Brně v Zahradě u řeky. Program pro ně přichystala odbornice na Přírodní zahrady a lektorka CEV Lipka Brno Dana Křivánková. Studenti oboru sociální činnost byli pilotní skupinou a hlavně velmi vnímavou skupinou. A toto je jejich hodnocení:
Poštípaní, uvaření, ale přesto jsme si to užili.
Moc se mi to líbilo, přiučila jsem se novým dovednostem v pedagogice tentokrát zahradní.
Hodně moc slunce a hmyzu, ale jinak super.
Hezky strávený

...

Dalších 20 žáků naší školy vycestovalo v rámci programu Erasmus+ na pracovní stáž do Londýna. Jedná se o žáky pedagogických oborů, oboru Obchodní akademie a oboru Informační technologie.


Sdílejte tento článek
© 2020 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.