Online
Previous Next

Třídy na České obsadili o víkendu šachisté

Oba víkendové dny patřily ve Znojmě šachistům. V sobotu se konal 3. ročník Memoriálu Josefa Švandy a Vladimíra Holíka, který slouží jako památka na dva velké šachové nadšence, kteří se zasloužili o popularizaci šachů na Znojemsku.

Soutěž pořádal šachový klub GPOA Znojmo. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol 2x20 minut. V hlavním turnaji se sešlo 20 šachistů, k nim se přidalo 11 juniorů do 15 let, kteří byli z pořádajícího klubu GPOA Znojmo a z oddílu Optika Medek TJ Hodonice. Z dvojnásobného vítězství se nakonec radoval nově nastupující klan rodiny Molíků. Vítězem soutěže dospělých se stal Zdeněk Molík ml., mezi mladšími získal 1. místo Jakub Molík. Pro všechny juniory byly připravené malé odměny. Hlavní však je, že i v dnešní době jsou šachy schopné přilákat vedle turnajových stálic i mladé lidi a děti, kteří přijedou hrát společně se svými trenéry a rodiči.
V neděli se hrálo ve Znojmě šachové derby, v 5. kole se střetly šachový klub GPOA Znojmo a šachový klub TJ Znojmo. První zápas nového roku lépe zvládly šachisté z GPOA, kteří zvítězili nad svým znojemským rivalem 5,5 ku 2,5 bodům.Za šachový klub GPOA ZNOJMO Jakub Marek