Previous Next

Ekoden 2017

Závěr školního roku je na naší škole spojen s realizací projektového dne pod názvem Ekoden. Letošní projekt se uskutečnil v pondělí 26. 6. 2017 a byl zaměřen na živočichy. Pozoruhodné na realizaci Ekodne je to, že jeho program připravují studenti P 2.B, kteří se v rámci přírodovědného praktika učí tvořit projektové programy. Projekt Ekoden studenti P 2.B nabízejí studentům nižšího gymnázia naší školy. Studenti soutěžících tříd G 1.A, G 2.A a G 3.A byli doprovázeni svými třídními učiteli. V letošním projektovém dni studenti P 2.B navrhli 56 rozmanitých aktivit pro 12 pracovních skupin žáků nižšího gymnázia. Bodovací tabulky zúčastněných tříd za plnění zadání ze 14 stanovišť se postupně vyplňovaly. Cestou za novými zadáními úloh na stanovištích trasy projektu studenti plnili průběžný úkol. Básnické dovednosti žáků tříd dávaly vzniknout kolektivní básni za třídu na téma živočich. Nová básnická dílka byla odevzdána k ohodnocení v cílovém stanovišti projektu Ekoden. Nejšikovnější byli studenti třídy G 3.A.

Jak vypadal pomyslný žebříček soutěžících tříd? Vítězi Ekodne se stali studenti G 3.A, druhé místo patří třídě G 2.A a v těsném závěsu za nimi třetí místo obsadili studenti G 1.A. Poděkování patří studentům P 2.B, studentům nižšího gymnázia a jejich třídním učitelům, kteří je na trase doprovázeli. Ve středu 28. 6. 2017 byli všichni soutěžící studenti odměněni sladkou odměnou.

Mgr. Jarmila Vítková


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.