Previous Next

Exkurze ve společnosti Laufen CZ s.r.o.

Dne 13. a 14.6.2017 se třídy E2.C a E3.B zúčastnily odborné exkurze ve společnosti Laufen CZ. Společnost LAUFEN CZ s.r.o. je největším výrobcem a prodejcem sanitární keramiky v České republice. Je dodavatelem kompletních koupelen značek JIKA, ROCA a LAUFEN. Jednu třetinu výroby prodá v České republice, dvě třetiny najdou uplatnění na exportních trzích.

Žáci měli možnost prohlédnout si výrobní proces od přípravy materiálu až po balení finálního produktu. Také měli možnost pokládat dotazy týkající se Průmyslu 4.0 a dozvědět se o jeho dopadech na fungování společnosti. Dále si prohlédli testovanou linku pro automatizovanou výrobu a mohli porovnat výkonnost výroby za pomocí zaměstnanců a automatizované linky.
S vedením firmy se podařilo dojednat i možnost navštívit závod v Bechyni, kde má společnost plně automatizovaný provoz, kde se žáci budou moci seznámit blíže s moderním automatizovaným, vysoce výkonným provozem.

Ing. Bc. Věra Feyová


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.