Previous Next

Blatské tance rozhýbaly Opavu

Konec školního roku se v Opavě nesl ve znamení finále celostátní soutěže Středoškolské odborné činnosti. Jižní Moravu a především Gymnázium, Střední pedagogickou školu, obchodní akademii a Jazykovou školu, zde reprezentovala Veronika Moravcová, čerstvá maturantka z P 4. A.

Veronika se dlouhodobě věnuje práci ve folklórním souboru Ráček v Soběslavi, pro který vytvořila příručku, se kterou se rovněž přihlásila do prestižní soutěže SOČ. Autorka zaznamenala lidové písně a tance, které se do této doby předávaly pouze v ústním podání. Práci doplnila vlastními kresbami. Svoji práci obhájila ve školním, okresním i krajském kole a všude sklízela obdiv a slova chvály. Není proto divu, že v silné celorepublikové konkurenci obstála a vybojovala 2. místo. Studentka tak navázala na tradici GPOA, která již po několik let patří k nejúspěšnějším středním školám v této soutěži.
„Na její práci si nejvíce ceníme toho, jak skloubila teoretické znalosti s praktickými dovednostmi a pro budoucí generace zaznamenala folklórní dědictví,“ uvedla členka krajské poroty Mgr. Jaromíra Rubáčková.
41. ročník soutěže SOČ skončil pro GPOA úspěšně a další studenti se již připravují na nový ročník, aby vykročili ve stopách Veroniky Moravcové.


Sdílejte tento článek
© 2020 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.