Previous Next

Minecraft Cup 2019

V pondělí 3. června 2019 proběhlo v sídle společnosti Microsoft finálové kolo soutěže Minecraft Cup. Z celkem 560 účastníků přihlášených do soutěže do něj postoupil z naší školy student druhého ročníku osmiletého gymnázia Zdeněk Chlup.

Soutěžilo se ve třech kategoriích – žáci prvního stupně, žáci druhého stupně a žáci středních škol. V prvním kole Zdeněk připravil v Minecraftu mapu se zámkem Lednice. Jeho práce byla porotou vyhodnocena a Zdeněk postoupil do finále, které se odehrálo přímo v centrále Microsoftu v Praze. S organizací soutěže přímo na místě pomáhal i náš další student Jiří Oberdörfer, který je studentem druhého ročníku IT a je zapojený do programu Microsoft Studentské trenérské centrum.

Konkurence soutěžního finále byla opravdu velká. Ve Zdeňkově finálovém kole bylo potřeba projít soutěžní mapu a splnit 6 úkolů, ve kterém měli soutěžící řešit úkoly s redstonem, příkazovým blokem a kreativním stavěním. Gratulujeme Zdeňkovi k jeho výkonu.

Mgr. Tomáš Milička


Sdílejte tento článek
© 2020 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.