Fab Lab Experience –

je název mobilního pracoviště vybaveného špičkovou technikou. Toto pracoviště je umístěno v interiéru kamionového návěsu, a proto umožňuje jeho prohlídku a práci v něm i mimo univerzitní města. Vzhledem k tomu, že škola GPOA Znojmo projevila velký zájem tuto možnost zpřístupnit svým studentům, byla organizátory zařazena do programu ve dnech 12. - 14. 6. 2019. Pracoviště bylo „zaparkováno“ v horní části města mimo historické centrum, kam postupně přicházeli studenti po skupinách. Bezchybnou organizaci zajistily p. Gretzová L. ve spolupráci se zástupkyní ředitele p. Herzigovou I.

Zúčastnilo se celkem 16 skupin studentů ze tříd: G2.A, G3.A, G4.A, G5.A, G6.A, G1.B, G2.B, E3.C.
A co v laboratoři viděli a nejen to, také si mohli vyzkoušet?

  • 3D tiskárny – vytisknutí nějakého předmětu
  • Laserovou řezačku – výroba krabičky nebo plastické fotografie
  • CNC frézku – modelování a výroba přívěsku na klíče
  • Řezací plotr – výroba nálepek nebo potisku na trička
  • Robotické rameno – základní pohyby a manipulace s předměty
  • Elektronový mikroskop – ovládání a poznávání vzorků z běžného života

Vynikající příležitostí byla nabídka samostatné práce v odpoledních hodinách, kdy si studenti mohli na výše uvedených zařízeních vyrobit vlastní výrobek, kterým se mohli pochlubit ostatním.

 Orientační plánek uspořádání pracoviště v návěsu kamionu - viz obrázek z webu ČVUT Brno https://www.fablabbrno.cz/#vybaveni


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.