Previous Next

Po vodě a za vodou

22.dubna se slaví každoročně Den Země a aktivity po celém světě jsou zaměřené na propagaci a podporu ekologie a ochrany životního prostředí. Studenti PII.B v rámci Přírodovědného praktika připravovali ve spolupráci s muzejní pedagožkou Eliškou Šťastnou aktivity, které měly spojovací prvek vodu. Děti z některých znojemských ZŠ 3.-5. ročník putovaly z muzea k Gránickému potoku a zpět. Přírodovědné putování proběhlo 24.4.2019 v dopoledních hodinách.
A protože názvy stanovišť napoví více, tak tady jsou: Koloběh s vodomilkami; Žraloci se rádi koupali, kosti po nich zůstaly; Kdo koho sní; Poslouchej a řeš; Jak tě najít vodičko; Voda je kámoš, ne koš; Badatelství aneb lovíme vodní bezobratlé; Voda je můj kamarád -lidské tělo a na posledním stanovišti malá úvaha a pokus s vodou. Živou perličkou byl mlok skvrnitý a v poslední skupince jeden chlapec odlovil i larvu mloka. Pochvalu si zaslouží všichni studenti PII.B, ti kteří připravovali i ti co pomáhali.

Mgr. Michaela Leischnerová


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.