Previous Next

Skvělá jízda našich ekonomů

Začátek roku 2019 byl ve znamení ekonomických soutěží. V lednu se žáci Andrea Horníčková a Tomáš Sivera E4. B zúčastnili největší individuální celorepublikové soutěže v účetnictví Má dáti dal 2019, kterou pořádá SVŠE Znojmo. Oba naši žáci prokázali velké znalosti v daném oboru a získali Osvědčení o absolvování certifikační zkoušky z předmětu účetnictví.

V oboru účetnictví jsme soutěžili i v další soutěži Účetní tým 2019, kde soutěžilo 60 škol na kterých se vyučuje obor Obchodní akademie. Tým z naší školy ve složení Andrea Horníčková, Tomáš Sivera a Petr Chaloupek z E4.B obsadil v základní celorepublikové části skvělé 3.místo. Tím se kvalifikoval do velkého finále. Ve velkém finále pak vybojoval skvělé 5. místo. Celá soutěž se konala na půdě Vysoké školy Mezinárodních a veřejných vtahů v Praze a její zástupci připravili pro studenty zajímavý doprovodný program. Seznámili se např. s povoláním „protokolisty“, kterých je, jak jsme dozvěděli, pouze 12 v republice. Soutěžící si také mohli vyzkoušet etiketu stolování v praxi, neboť všichni vítězové tzv. TOP 6 byli pozváni na dort a nealko šampaňské.

Když jsem se zeptala na dojmy studentů tak odpověděli: „Týmová soutěž je pro nás příjemná. Jsme rádi za tuto zkušenost a za to, že jsme obstáli v silné konkurenci velkých škol.“

Další ekonomickou soutěží byla Ekonomická olympiáda. Ze školního kola postoupilo 6 žáků do kola krajského. V krajském kole uspěl Petr Chaloupek. Obsadil 3. místo a pojede naši školu reprezentovat do celorepublikového finále, které se bude konat v reprezentativních prostorách ČNB v Praze. Petr v této soutěži uspěl už i v minulém roce a říká: „ Letošní ročník se líbil víc. Otázky byly více otevřené a týkaly se více využití ekonomie v praxi“.

Ing. Lenka Kseničová       


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.