Previous Next

Škola s vědeckým potenciálem

Číslo sedm uctívali již ve starověku a sedmička je šťastná i pro GPOA Znojmo. Protože:

Již sedmým rokem se účastníme Středoškolské odborné činnosti (SOČ), což je nejprestižnější studentská soutěž v naší republice. Je to pro studenty jedinečná příležitost zúročit získané znalosti a propojit je se svým zaměřením. Dávno jsme překonali mýtus brněnských a pražských škol, že se s nimi nemůžeme měřit…. Dokazujeme, že máme talentované a schopné studenty, kteří pod naším vedením dokáží vítězit.

Když jsme se před sedmi lety rozhodli podporovat nadané studenty, netušili jsme, jak obrovský potenciál se v nich skrývá! Na vědecká pracoviště máme trochu dále než kupříkladu Brňané, ale cílevědomost a podpora vedou jednoznačně k vítězství. V letošním školním roce jsme do soutěže SOČ zapojili 3. ročníky gymnázia, obchodní akademie a pedagogického lycea. Do okresního kola jsme vyslali celkem 12 soutěžících, z nichž 7 postoupilo do krajského kola v jednotlivých oborech. V krajském kole zaujala práce Elišky Vorlické Historie a současnost Znojemského podzemí, ale nedosáhla na postup. Výborná byla i práce Radky Juránkové o historii hodů v Čejkovicích. Z krajského kola vyšli vítězně studenti Pavel Kolodin a Monika Jourová (obory biologie, architektura stavebnictví). Celorepublikové klání proběhlo ve dnech 15. – 17. 6. 2018 v Olomouci. Monika obsadila 2. místo, Pavel byl v silné konkurenci pátý.

Více informací najdete na www. Youtube.com/vyhlášení výsledků 40. ročníku SOČ, (https://www.youtube.com/watch?v=Z4Kv35KTGQ8)

Mgr Jaromíra Rubáčková


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.