Expedice Cornštejn

Ve dnech 1.6. a 2.6. 2018 se konala dvoudenní terénní, biologická exkurze na zříceninu Cornštejn, které se zúčastnili zájemci z celé školy. Na hradě na nás čekal zoolog Jihomoravského muzea ve Znojmě Antonín Reiter. Při této výpravě se ukázalo, kdo má tuhý kořínek, protože cesta na zříceninu nebyla přímá ani rovná a počasí nám zrovna nepřálo.
V devět hodin ráno jsme autobusem ze Znojma dorazili do Lančova, odkud jsme šli pěšky na Cornštejn a to s batohem, kde jsme měli spacák, karimatku a jídlo na oba dny. Po cestě nás zastihl nečekaný a prudký liják s kroupami. Déšť vydržel i nějakou tu hodinu po našem příchodu na hrad. Téměř všichni členové exkurze byli promočení na kost. V pláštěnkách jsme absolvovali prohlídku hradu, protože zajímavé aktivity, které byly připraveny na zahájení sezóny byly zrušeny. Nakonec to vše dobře dopadlo. Došlo k úspěšnému odchytu netopýrů, do sítí se chytil (a ne jednou) rorýs, pomazlit jsme se mohli s užovkou stromovou. Táborák a opékání špekáčků bylo téměř bez deště a spaní bylo úplně hradní.
Sobota byla slunečná a po cestě jsme pozorovali lilii zlatohlavou, rostliny a živočichy odhaleného dna Vranovské přehrady, chytili užovku podplamatou, která smrděla rybinou, ale byla velká a krásně kostičkovaná. Pro osvěžení jsme sbírali lesní jahody nebo si v Bítově koupili zmrzlinu. Plni zážitků a unaveni jsme počkali v Chvalovicích na autobus a v Šumné přesedli na vlak.

Amanda Rosota a Vendula Ondráková G5.A

Foto zde: http://leischnerova.rajce.idnes.cz/CORNSTEJN_1.-2.6.2018/


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.