Previous Next

Exkurze v Egstonu

Skvělou příležitost propojení teorie s praxí poskytla naší třídě E 2. C oboru IT společnost EGSTON System Electronic, spol. s r. o. Exkurze s praktickými aktivitami se uskutečnila 16. května. Celým dnem nás provázel vedoucí personálního oddělení pan Ing. Dušan Varga a jeho kolegové.

Během nabitého dopoledne jsme byli seznámeni s historií společnosti a prošli třemi patry výrobní haly. Viděli jsme výrobu cívek, které se používají například v jističích nebo při startování aut, dále jsme byli seznámeni s kabely – viděli jsme, jak se skládají a kde se používají.

Přibližně týden před exkurzí jsme byli vyzváni, abychom přes portál jobs.cz zaslali naše životopisy a žádosti o vypsaná pracovní místa společnosti Egston. V rámci exkurze nás na základě těchto dokumentů bylo sedm pozváno na zkušební pracovní pohovor. Byla to opravdu skvělá zkušenost, za kterou jsme vděční. Zatímco probíhaly „pracovní pohovory“, ostatní spolužáci si po malých skupinách zkoušeli, jak probíhá školení nově přijímaných zaměstnanců.

Závěrem nám byla představena aplikace, kterou používá personální oddělení. Dostali jsme také několik užitečných rad, jak postupovat při hledání zaměstnání a sestavování životopisu.

za třídu E2.C Samuel Kunert


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.