Akční Permonium

Ve čtvrtek 3.5. 2018 se naše třída G.2.A, vypravila na exkurzi do Oslavan, kde se v minulosti těžilo černé uhlí. Celý program byl provázán se zábavným plněním různých úkolů pro panovníka Permoníků-bájných skřítků, kteří od nepaměti pomáhali horníkům, ale jak jsme všichni zjistili tak dokážou i pěkně zavařit. Mezi úkoly patřilo například hledání čtyřmístného kódu v lanovém centru a najit čísla na těle pavouka který byl velmi pečlivě schován. Čísla jsme zadali do tabletů a za ně dostali body. Naším úkolem bylo získat 60 bodů a pak se osobně setkat s pánem permoníků, který nám předal sošku Permoníka a jeho zaměření, jeho specializaci…náš tým dostal vinohradského Permoníka, ale byli zde i Permoníci dolů, lesů atd. Celý program byl zakončen tím že se všichni až na pár jedinců vykoupali v jezírku…pravda někteří ne dobrovolně.
A na závěr nějaké vtipné historky. Například jeden chlapecký tým si špatně přečetl zadání úkolu a místo, aby šli do tunelu jen pár metrů, asi půl hodiny běhali po kanálech a vůbec jim to nebylo divné, nebo když už byl tým tak zoufalý že nemohl najít východ z bludiště začali kluci stěny podlézat místo, aby mezi nimi hledali cestu ven.
Zkrátka jsme si všichni tuhle exkurzi užili a odnesli si skvělou náladu a několik nových vědomostí.

Matěj Trajhan G2.A

Foto zde: http://leischnerova.rajce.idnes.cz/PERMONIUM_3.5.2018/


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.