Previous Next

Jaká je severní Anglie?

Ve dnech 16.–22. 4. 2018 se uskutečnil poznávací zájezd do severní Anglie, pojďme si ho tedy stručně shrnout.
Zájezdu se účastnili žáci tříd OA, gymnázia a pedagogických oborů (celkem 48 žáků). Celá cesta odstartovala lehce po sedmé hodině ranní ve Znojmě a pokračovala přes naši krásnou zemi, Německo, Belgii až do Amsterdamu, v jehož uličkách za horkého letního počasí jsme strávili několik hodin. V podvečerních hodinách jsme se úspěšně nalodili na trajekt King Sea Ways od francouzské společnosti DFD a dopoledne už nás vítalo anglické město Newcastle.

Program v oblasti severoanglického hrabství Yorkshire byl velmi pestrý, užili jsme si návštěvy muzeí a katedrál, prošli jsme se národním parkem Yorkshire Dales a stihli jsme si i nakoupit v obchodních centrech v Yorku. Ubytovaní jsme byli v malebném přímořském městečku Scarborough. Každé ráno bylo náležitě oznámeno řvoucími racky poletujícími nad cihlovými domky. Počasí nám opravdu přálo a po celou dobu pobytu nás provázelo slunce a příjemných 25 stupňů.
Zlatým hřebem byla návštěva hlavního města - Londýna. Část naší výpravy se vydala prozkoumat významné londýnské památky a ostatní čekal výlet do Warner Bros. Studia, kde se mohli nechat provést kouzelnickým světem Harryho Pottera.

A pak už jsme se mohli začít všichni těšit domů...


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.