Lucie Konvičková se stala úspěšnou řešitelkou ústředního kola biologické olympiády.

Ve dnech 23. 4. - 27. 4. 2018 na půdě Mendelovy univerzity v Brně, zahradnické fakulty v Lednici, soutěžilo 36 studentů z ČR v ústředním kole biologické olympiády. Do nejvyššího kola biologické olympiády v naší republice byli nominováni talentovaní studenti z nejúspěšnějších soutěžících krajských kol biologické olympiády nejvyšší kategorie A.  

Po čtyřech náročných dnech vyplněných determinací organismů, řešením testových, laboratorních a terénních úloh biologické olympiády se Lucie Konvičková ze třídy G 8.A stala úspěšnou řešitelkou ústředního kola biologické olympiády a byla navržena mezi nejúspěšnější řešitele ústředního kola BiO, kteří splňují podmínky účasti v mezinárodní biologické olympiádě.
Lucie je zařazena do přípravného výběrového soustředění před 29. mezinárodní biologickou olympiádou, které se bude konat v květnu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
Lucii čekají velmi náročné dny. V nich dojde k završení jejího studia na osmiletém gymnáziu písemnými zkouškami státní maturity, ústními zkouškami a náročným testováním biologických znalostí v přípravném výběrovém soustředění v Praze.
Lucie, děkujeme ti za vynikající reprezentaci naší školy. Přejeme Ti hodně štěstí a úspěchů

Mgr. Jarmila Vítková.


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.