Previous Next

Středoškolský přebor v rapidšachu jednotlivců

Šachový klub SK GPOA Znojmo uspořádal v pátek 6. dubna turnaj v rapidšachu mládeže. Hrálo se na pět kol tempem 2x30 min plus 5 vteřin na tah se zápisem partie. Turnaje se zúčastnilo 28 mládežníků z okresu Znojmo, přijeli i šachisté z brněnského gymnázia Matyáše Lercha. Účast nás jako pořadatelský klub příjemně překvapila.
Pro naše juniory byli soupeři z krumlovského a brněnského gymnázia velkou neznámou, neboť se nad šachovnicemi doposud nepotkali. Po tuhém boji se absolutním vítězem stal s pěti body Dominik Hrůza z Lokomotivy Brno, následován Jakubem Markem (SK GPOA Znojmo), bronz získal Dominik Fryda z brněnské Lokomotivy.
Nejlepšími hráči znojemského okresu se stal Jakub Marek následován Náthem Vozábalem, třetí příčku obsadil Radek Nekvasil (všichni GPOA). Rozhodčími soutěže byli Radek Skoumal a Radek Nekvasil, ředitelem turnaje trenér znojemských šachistů Zdeněk Molík. Pořadatelé děkují řediteli školy RNDr. Leoši Gretzovi, který převzal záštitu nad celým turnajem, neúnavnému donátorovi mládežnických turnajů Tomáši Rösnerovi za finanční ceny pro první pětici nejlepších, hlavně však všem šachistům!

Radek Skoumal, vedoucí šachového kroužku

Celkové výsledky zde.
Fotogalerie pana Šimíka zde


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.