Previous Next

Worshop Women in IT

16 studentek oboru Obchodní akademie a IT se účastnilo v březnu workshopu Women in IT určeného studentkám středních škol. Workshop byl pořádán v rámci projektu AT&T Aspire ve spolupráci s JA Czech a Czechitas v sídle nadnárodní společnosti AT&T, která je předním světovým operátorem a zaměstnává přes 280 tis. zaměstnanců po celém světě.

Cílem akce bylo představit děvčatům oblast IT a přiblížit jim možnosti jejich pracovního uplatnění v této oblasti, případně být prvním impulzem pro budoucí výběr zaměření navazujícího vzdělaní. Studentky si vyslechly příběhy žen pohybujících se v oblasti IT, diskutovaly o tom, zda je těžké pro ženy uplatnit se v IT, jaké funkce mohou ženy v oblasti IT zastávat, jaké školy lze v tomto oboru studovat a nakonec strávily velkou část dne učením se základům programování pod vedením doc. Ing. RNDr. Barbora Bühnová, Ph.D. z Masarykovy univerzity, Fakulty informatiky.

Workshop umožnil dívkám zjistit, že ani obávané programování není tak těžké, aby se ho ženy nemohly naučit, a že oblast IT může být pro ženy tím pravým pracovním uplatněním. Na závěr workshopu obdržely účastnice certifikát, který mohou přikládat ke svému životopisu v případě žádosti o zaměstnání.


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.