Previous Next

Ohlédnutí za Příběhem kapky

Ve dnech 15.2 až 26.3.2018 byla u nás ve škole v budově na Dolní České na návštěvě výstava Příběh kapky. Výstava byla už v pořadí 26. a cestuje po ČR už od roku 2009. V letošním roce uplyne 51 let od úmrtí Jaroslava Heyrovského, nositele Nobelovy ceny za chemii.

Zabýval se analytickou chemií a ke hledání odpovědi na otázku: " Co je obsaženo za chemické látky ve vzorku?" používal přístroj polarograf, který jako elektrodu využívá rtuťovou kapku. 

Výstavě předcházela přednáška Ing. Květoslavy Stejskalové, která je výbornou vypravěčkou, vědcem, dnes už jedinou žijící autorkou výstavy a popularizátorkou vědy. Podle jejich slov by měl být život J.H. inspirací pro mladé lidi a doufám, že také bude.
Poděkování zaslouží průvodcům z řad našich studentů: Tereza Lahodná, David Schmuttermeier, Lucie Nováková, Kristýna Hatalová, Ondřej Kříž a Adam Štraus, kteří provedli výstavou 425 našich a "cizích" studentů.

Mgr. Michaela Leischnerová

Foto zde: http://leischnerova.rajce.idnes.cz/PRIBEH_KAPKY_15.2.-26.3.2018/


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.