Previous Next

West side story nikoliv v divadle

V úterý 30. ledna 2018 navštívili žáci z hudebních specializací pedagogických tříd slavný muzikál West Side Story v tanečním zpracování Národního divadla v Brně.
Představení se místo divadla netradičně konalo v jednom z pavilonů brněnského výstaviště, což přispělo k navození dobové pouliční atmosféry (foto operaplus.cz).

Viděli jsme moderní taneční choreografii, kterou sestavil režisér Mário Radačovský (viz společné foto). Silný zážitek umocnily také kostýmy 60. let navržené Alexandrou Gruskovou a především úžasné taneční a herecké výkony sólistů a sboru Baletu NdB, kteří tančili na původní záznam skladatele Leonarda Bernsteina.
Příběh WSS se odehrává v newyorské Západní čtvrti, kde proti sobě stojí dva gangy – místní Tryskáči (Jets) a přistěhovalci z Portorika Žraloci (Sharks). Tony, bývalý člen Tryskáčů, se zamiluje do Marie, jejíž bratr je vůdce Žraloků. Vše nakonec končí katastrofou, kdy je Tony zastřelen a umírá s Mariině náručí. Děj je inspirován známou tragédií Romeo a Julie od Williama Shakespeara. Somewhere, Tonight, Maria, America – melodie, které zná celý svět, stojí za to slyšet v originálním podání! Pro více informací o muzikálu navštivte stránky www.westsidestory.cz

Tereza Molíková, P4.A


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.