Previous Next

Angličtina pro nás není cizí!

Minulý týden se na naší škole uskutečnil jazykový kurz “Talk talk” s rodilou mluvčí. O výuku se postarala zkušená lektorka J’ Nai Emery z jazykové školy Simply English. J’ Nai, rodačka z Chicaga, byla velmi milá, veselá a kreativní po celou dobu kurzu. Vyučovala angličtinu v Číně a Gruzii a se svým trpělivým a empatickým přístupem si tak našla cestu i k nám.


Výuka probíhala netradiční formou hry s důrazem na hovorovou stránku angličtiny, neboť učebnicová znalost jazyka není vždy dostačující - ani my Češi někdy nemluvíme podle pravidel. J’ Nai se podařilo naše znalosti obohatit o nejčastěji používané anglické idiomy a slangové fráze. Po celou dobu kurzu byl kladen i neobyčejný důraz na správnou výslovnost. A na konci každý z nás obdržel certifikát o úspěšném absolvování.
“Talk talk” bychom proto doporučily každému, kdo se angličtiny nebojí a rád si rozšíří své znalosti. Navíc je to jedinečná příležitost, jak si popovídat s rodilým mluvčím, a to za to přeci stojí, ne?

Jana Mojžišová, Barbora Růžičková, Kateřina Koriťáková G 8.A


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.