Biologický seminář v Brně

Dne 12. 1. 2018 se zájemci o účast na biologické olympiádě, mezi něž sám patřím, zúčastnili přednášek na půdě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, které se týkaly tří témat, jimiž se mimo jiné letošní ročník soutěže zabývá.
Seminář sestával z těchto témat: Vybrané pohledy na trávení a vylučování, Vylučování u rostlin a nakonec Exkrement jako ekosystém. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, např. jak se mořští ptáci zbavují přebytečných solí, proč se cítíme po konzumaci čokolády uvolněně nebo co se skrývá v hromadě sloního trusu. Přednášejícími byli erudovaní odborníci na slovo vzatí, kteří problematice velmi dobře rozuměli a uměli látku skvěle podat.

Myslím si, že stokorunový poplatek za celé pásmo nikoho nemrzel. Celkově akci hodnotím jako značně vydařenou. Doufám, že nejen mně pomohou nově nabyté vědomosti při řešení náročné písemné části této olympiády.

Ondřej Švanda, G1. B


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.