Previous Next

Šachový turnaj: Memoriál J. Švandy a V. Holíka

V sobotu uspořádal šachový klub naší školy SK GPOA Znojmo turnaj v rapidšachu, který byl hrán jako připomínka na dva velké šachové nadšence, kteří odvedli kus záslužné práce pro rozvoj šachu na Znojemsku. Pan Vladimír Holík, ředitel školy GPOA, byl zakladatelem našeho klubu a neúnavným organizátorem a propagátorem královské hry. Pan Josef Švanda byl dlouholetý trenér mládeže a vychoval řadu vynikajících šachistů.

Turnaje se zúčastnilo celkem 52 hráčů a hráček všech věkových kategorií. V turnaji mládeže do 15 let zvítězil hráč domácího klubu Pavel Jordán, který získal 6 bodů, body následován byl Jiřím Veselým ze ZŠ Dobšice, bronz vybojoval Vít Němec z klubu Optika TJ Hodonice. V turnaji dospělých zvítězil Zdeněk Molík (GPOA), na druhém místě se umístil Richard Nekula (TJ Znojmo), třetí příčku obsadil Martin Žák (Caissa Třebíč). Nejlepší dívkou byla Eliška Vejlupková (ZŠ Dobšice), nejmladším účastníkem Adam Čučka (ZŠ Mládeže). Turnaj probíhal v přátelské atmosféře.

Děkujeme hlavnímu pořadateli Radku Skoumalovi, rozhodčímu Janu Dočekalovi a hlavně všem hráčkám a hráčů za účast!

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.