Adventní Drážďany

V pět hodin ráno jsme vyrazili směr Drážďany, kam jsme přijeli kolem desáté dopoledne. Při společné procházce historickým centrem jsme mohli individuálně navštívit Zwinger a prohlédnout si Galerii starých mistrů, navštívit zbrojnici a výstavu porcelánu.

V rezidenčním zámku jsme mohli absolvovat prohlídku světoznámé pokladnice Grünes Gewölbe. Podívali jsme se i do renovovaného kostela Frauenkirche, kde jsme se i trochu ohřáli. Zvenku jsme si prohlédli Semper Oper, Brühlsche Terasse a Hofkirche.
Po prohlídce historického centra jsme měli spoustu času na tradiční adventní trhy včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu „Striezelmarkt“, který má svou tradici již od roku 1434. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím jsme viděli i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů. Na mnoha místech jsme měli možnost ochutnat spoustu německých specialit, ke kterým neodmyslitelně patří i tradiční vánoční punč.
Nakonec jsme navštívili i obchodní centrum Altmark a nakoupili poslední vánoční dárky pro naše nejbližší. Výlet se nám vydařil, nikdo se neztratil a všichni jsme si to pěkně užili.

Mgr. Blanka Horinová


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.