Previous Next

Výlet do Drážďan

Ve čtvrtek se skupiny němčinářů naší školy vydaly na výlet do Drážďan. Vyjeli jsme už brzy ráno. Cesta byla dlouhá ale příjemná, díky modernímu autobusu a skvělému, zábavnému delegátovi, který nás doprovázel. Do Drážďan jsme dojeli před polednem a vydali jsme se do centra.

Viděli jsme krásné památky jako jsou: Semperoper (novorenesanční operní divadlo), Frauenkirche (česky – kostel Panny Marie), Zwinger (komplex barokních budov se zahradou). A především jsme obdivovali Stollenmärkte (vánoční trhy). Trhy byly obrovské. Mnoho stánků nabízelo různý sortiment věcí. Od svařáků, punčů, čokolád, štol, zkrátka různého jídla a pití až po svíčky a různé dekorace. Nakonec jsme měli rozchod a mohli jsme se jít podívat do různých obchodních středisek jako je třeba Primarkt, Altmarkt Galerie, Karstadt. V těchto velikých obchodech měli spoustu známých značek jako je Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Gucci, Louis Vuitton atd. Ale setkali jsme se i s menšími obchody jako například: Newyorker, Bershka, Takko Fashion a další. Večer jsme procházeli městem zpět do autobusu. Město bylo krásně rozsvícené, a proto bylo ještě krásnější než ve dne. Budeme na tento výlet pěkně vzpomínat.

Aneta Palátová


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.