S Brontosaury v NP Podyjí

Dne 24. 11. 2017 se naše třída P1. A zúčastnila projektu Dobrovolnictví v rámci Hnutí Brontosaurus. Ráno v 8:00 jsme měli sraz s lektory a paní třídní na nádraží a jeli jsme autobusem do Popic. Tam jsme vystoupili a došli na plácek, kde jsme se seznámili s našimi průvodci Hmyzákem a Stanem, kterému jsme později říkali Swen. Hráli jsme hry na seznámení a hlavně na zahřátí, protože byla hrozná zima. Po asi hodině přijela paní z Národního parku Podyjí, rozdala nám pevné pracovní rukavice a vysvětlila nám co máme dělat a proč to děláme. Šli jsme sbírat klacky a větve spadlé na zem nebo které pracovníci NP odřezali. Takže, aby se mohly pást ovce a jiná zvířata museli jsme to posbírat. Když jsme odpracovali, šli jsme pěšky na vlakovou zastávku v Novém Šaldorfu, a nastoupili jsme do vlaku s dobrým pocitem, že jsme udělali dobrou věc a ještě ke všemu s radostí a poznali jsme nové lidi. Kdyby naše třída měla ještě možnost se do něčeho takového zapojit, určitě by šla do toho.

Děkujeme, Pavlína Elsnerová PI.A


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.