Previous Next

Vánoční výzdoba školy je i letos v režii studentek P 2. B

V dopoledních hodinách dne 5. 12. 2017 v biologické laboratoři zněly koledy, vonělo jehličí, laboratorní stoly byly plné větviček jehličnatých stromů, korpusů, svíček, přírodních a třpytivých přízdob. Nad tím vším se skláněly studentky oboru Sociální činnost. Přemýšlely a zkoušely realizovat svoje nápady. Tvořily vánoční vazby.

Tradičně studenti tohoto studijního oboru ve druhém ročníku v přírodovědném praktiku vytvářejí výrobky, které mohou konkurovat profesionálům.
Získané zkušenosti a dovednosti uplatňují tito studenti ve 3. ročníku na své praxi v domovech seniorů. Pomáhají tam seniorům a seniorkám s vánoční výzdobou domovů.
Vánoční vazby studentek P 2.B zdobí oficiální místnosti budov naší školy.
Přebytek vazeb byl odpoledne v rámci Znojemského adventu, pod vedením Mgr. Katky Poláškové, prodáván studentkami z našeho internátu ve stánku na náměstí. Máme radost, že výrobky studentek zdobí i domovy některých znojemských občanů.
Poděkování náleží všem zúčastněným studentkám třídy P 2.B. Děkuji i Katce Kloudové, Adélce Hřibové z P 1.B a studentkám z G 3.A. Tyto studentky pomohly se zajištěním potřebných větví jehličnatých a stále zelených stromů. Bez jejich pomoci by nevzniklo tolik hezkých výrobků.

Mgr. Jarmila Vítková.


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.