Akce Brontosaurus

V pátek 1. prosince 2017 se naše třída G1.B zúčastnila akce Hnutí Brontosaurus. Společně s lektory Jakubem, Stenem a naší paní učitelkou Horinovou jsme se pěšky vydali Gránickým údolím, cestou na Hradiště, směr Králův stolec.

Tam jsme byli seznámeni s pojmem dobrovolnictví, které jsme si nakonec sami vyzkoušeli. Čistili jsme odvodňovací žlábky a z cest jsme odstranili spadané větve. Došlo i na stmelení kolektivu, ale nejen v tom slova smyslu. Chvílemi nám totiž byla taková zima, kdy čepice, rukavice, teplý čaj v termosce, zahřívací hry ani několikery vrstvy oblečení nestačily na to, abychom se zahřáli, a tak jsme si vystačili sami tím, že jsme se obejmuli a všelijak přitulili k sobě, což se nakonec ukázalo nejúčinnějším. Zahřála nás také práce a dobrý pocit z toho, že jsme pomohli. Z celého dne jsme si kromě puchýřů odnesli i zážitky a nové zkušenosti.

Kamila Zuntová G1.B


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.