Poema 2017 v Mostě

Když se řekne Poema, mnohým se nevybaví nic. Je to pro ně slovo se záhadným významem. Pro těch pár štastlivců z celé České republiky jsou to však tři neuvěřitelné a emotivní dny v roce. Troufám si říct, že jedny z nejlepších, protože co více si přát než být mezi lidmi se stejnými zájmy a koníčky, pracovat na sobě, zdokonalovat se a navázat nová přátelství.


Toto je reportáž události padesátého ročníku Poemy, přehlídky pedagogických škol v přednesu, poezii a čtení. Ve středu 8. 11. 2017 v ranních hodinách odcestovala trojice studentů, Dominik Turek, Klára Stixová a Eliška Vorlická pod vedením paní učitelky Ladislavy Vrbkové do Mostu.
V samotném městě neprobíhala jen soutěž, ale také workshopy vedené zkušenými lektory a bohatý doprovodný kulturní program. K vidění byl muzikál Starci na chmelu nebo si účastnící mohli vychutnat pochmurnou atmostféru industriální městské části z noční tramvaje s hudebním a literárním doprovodem zdejších umělců. Musíme podotknout, že se naši hrdí Moraváci neztratili a odvezli si rovnou TŘI ZLATÁ pásma ve všech oborech. Gratulujeme a doufáme, že je múzy umění neopustí ani v budoucnu.

Autor: Dominik Turek P4.C, Eliška Vorlická P3.C


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.