Exkurze do ERSTE BANK v Retzu

Dne 7. 11. 2017 naše třída E3.B navštívila pobočku  ERSTE BANK v Retzu. Bankou nás provedla dcera naší paní učitelky třídní Ing. Lenka Kseničová. Tato pobočka v blízkosti hranic má mnoho českých klientů, kteří dojíždí za prací do Rakouska a posílají si sem výplatu, protože na česká konta se jim to nevyplatí. Tito klienti ocení, že se jim zde věnují v německém i českém jazyce.

V ERSTE BANK jsme si prohlédli samoobslužnou zónu , kde jsme viděli mimo jiné  vkladomat na mince, který zatím v České republice není, bankomaty a automaty na tisk výpisů z účtu. Dále jsme si krátce prohlédli vlastní prostory banky, kde mají pracoviště jednotliví bankovní poradci.

V druhé části exkurze jsme zhlédli krátkou prezentaci o chodu bank, o platbách a různých jiných vymoženostech. Dozvěděli jsme se, že se nemusí platit pouze hotovostí či kartou, ale dá se platit čipem, čipem v náramku nebo i samolepkami. Cituji slečnu Lenku: „ Samolepek můžete mít nespočet, klidně si tím oblepte celý telefon.“

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a to třeba to, že v Rakousku lidé stále používají vkladní knížky. Největší šok pro nás byl, že na prošlých vkladních knížkách v bance leží desítky milionů euro, které nikomu nepatří.

Na závěr exkurze se na nás přišel podívat a pozdravit nás i ředitel pobočky  ERSTE BANK pan Richard Wimmer.

Návštěva banky pro nás byla přínosem. Odnesli jsme si zajímavé poznatky a informace.

Denisa Šandorová E3.B


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.