Previous Next

Cesta na vyhlášení do Českého Těšína

Letos se konal již 2. ročník ekologické soutěže ENVOfilm 2017. Cílem soutěže bylo natočit film na téma problematiky životního prostředí a udržitelného rozvoje. Já, David Schmuttermeier, společně s Lubomírem Smrček jsme se do soutěže na konci školního roku 2016/2017 přihlásili, natočili video a nakonec jsme ho i úspěšně odeslali.

Až letos na začátku října probíhalo vyhlášení. Tuto soutěž pořádá Albrechtova střední škola v Českém Těšíně pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s podporou Moravskoslezského kraje.
Soutěžilo se v několika kategoriích jako například: Nejlepší film (studenti ZŠ), Nejlepší film (studenti SŠ a VOŠ), Cena odborné poroty nebo Nejlepší zahraniční film. Vyhlášení probíhalo v kulturním domě a bylo velmi noblesní. Zahájeno příchodem vlajkonošů a teatrálním odkrytím cen.
Nakonec se nám však bohužel nepovedlo obsadit žádné místo ve vytyčených kategoriích. Jenom mě snad trochu překvapilo, že nejlepším středoškolským filmem se stal dokumentární snímek o Africe.

Odkaz na video: 2 DNY | ENVOFILM 2017

David Schmuttermeier (G 7. A)


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.