Budou divocí koně na Mašovické střelnici?

V pondělí 23.října 2017 jsme se vydali na biologickou exkurzi do Mašovic. I přes to, že nám počasí zrovna nepřálo(foukal studený vítr) , jsme se sešli v hojném počtu (38 studentů gymnázia) na autobusovém nádraží. Trasa byla naplánovaná autobusem ze Znojma do Mašovic, z Mašovic pěšky do Podmolí a z Podmolí autobusem zpět do Znojma, ale později byla změněna. Nasedli jsme do autobusu a úspěšně se dopravili na místo určené. Celou dobu nás provázel zoolog muzea RNDr. Antonín Reiter. Prošli jsme Mašovickými ulicemi a obešli Mašovice kolem dokola. Šli jsme například okolo dnes vyschlého rybníku, přes louky, okolo bývalé, vojenské střelnice, kde se do konce roku bude nejspíš pást stádo divokých koní*. Dnes jsme viděli ohradu, kde se nacházelo stádečko ovcí a koz. Všímali jsme si zajímavých rostlin a různých živočichů. Myslím si, že se nám všem vzpomínky a nové informace z podzimní exkurze vryly do paměti a někteří si dokonce odnesli s sebou i přírodní suvenýr ! :o))

Michaela Štanclová G3.A.

*Exmoorští pony jsou ve srovnání se zástupci obvyklých plemen koní sice o něco menší, jsou ale mimořádně odolní. Jsou nenároční a spásají také náletové dřeviny, čímž ušetří lesním dělníkům práci s jejich likvidací.

Foto zde: http://leischnerova.rajce.idnes.cz/


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.