Previous Next

Procházka městem (pro primu připravila kvarta)

Primáni, kteří jako nejmladší nastoupili v pondělí do naší školy, nejsou všichni ze Znojma, přesto se v tomto městě budou muset dobře orientovat. Jejich starší spolužáci z letošní kvarty dostali úkol – měli vymyslet, jak by mohli nově nastupujícím žákům pomoci. Proto speciálně pro ně připravili tematickou PROCHÁZKU MĚSTEM, na kterou se vydali hned v úterý, den po slavnostním zahájení školního roku.

Pro turisty, kteří přijedou do Znojma, je nejzajímavější hrad, podzemí, uličky u sv. Mikuláše. Jenže pro 12letého žáka primy osmiletého gymnázia je důležité něco jiného – měl by vědět, kde je obchodní dům Dyje, jak projde zkratkou přes hradební příkop k Vlkově věži, kde se dá koupit kus výborné a levné pizzy, které papírnictví otevírá ještě před osmou hodinou. A aby naučná procházka městem nebyla složena jenom se zastávek u „důležitých“ míst, pro pobavení studenti z kvarty zdramatizovali tři pověsti, které se váží k městu Znojmu – o radniční věži, o Vlkově věži a o místě skonu krále Zikmunda.

Protože divákům (primánům) i organizátorům (kvartánům) přálo při procházce městem počasí, fotky z ulic ozářených sluncem jsou úžasné. Exkluzivním fotografem tohoto dne byl Tomáš Svoboda ze třídy G3.B čtyřletého gymnázia. Děkujeme, Tome! V galerii najdete vůbec první společnou fotku nové třídy – primy A osmiletého gymnázia.

Hodně úspěchů a radost ze studia!


Sdílejte tento článek
© 2019 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.