Previous Next

Luboš odletěl na rok do Brazílie

Ahoj GPOAci,

doufám, že jste si užili prázdniny. Jsem Luba Smrček, gymplák na této škole, a na konci července jsem odcestoval do brazilského velkoměsta Fortaleza, které leží 400 km jižně od rovníku. Jedná se o roční výměnu studentů, kterou organizuje Rotary klub (a skvěle). Cílem toho je poznat cizí kulturu, seznámit se s mnoha lidmi z celého světa, naučit se novou řeč a především se osamostatnit a připravit se do života.

 

Během tohoto roku budu navštěvovat zdejší školu Colégio Master. Vlastně už mám měsíc docházky za sebou a můžu vám říct, že vstávat každý den o půl šesté a mít jedinou přestávku po 4. vyučovací hodině (každá trvá 50 minut) je trošku změna. Spolužáci i vyučující tu jsou velmi přátelští a běžně se navzájem zdraví obětím. Zatím nemůžu říct, jak jsou na tom s učivem daleko, většině látky nerozumím. Portugalštinu se ale učím téměř každý den a mám i trpělivé host-rodiče.

Jsem tu teprve měsíc, ale zažil jsem tady věci, o nichž bych psal týden. Ty hlavní zážitky mám popsané ve svém blogu – i s fotkami. Najdete tam také kontakt na mě pro případné dotazy. Odkaz na blog: lubabrazil.wordpress.com

Vám všem studentům přeju nejlepší start do školního roku a Vám učitelům ty nejhodnější a nejpilnější žáky (nejen v mé třídě G7.A).

Tchau!

P.S. Oblast, kde žiji, se hemží krásnými plážemi. Pár z nich jsem navštívil.


Sdílejte tento článek
© Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.